2 évnél régebbi cikk

OB-n jártak a fehérvári bokszolók
·SportTestszobrászat·Utolsó frissítés: undefined
OB-n jártak a fehérvári bokszolók
·SportTestszobrászat·Utolsó frissítés: undefined

Érmekkel tértek haza az Ifjúsági Ökölvívó Országos Bajnokságról az Fehérvár Küzdősport SE sportolói. Nagy Evelin a ringből kilépve már teljes erővel készül az EB-re, a többiek pedig a Magyar Bajnokságon szeretnének legközelebb bizonyítani.

Bükkfürdőn, a Városi Sportcsarnokban rendezték meg hétvégén az Ifjúsági Ökölvívó Országos Bajnokságot, melyen a Fehérvár Küzdősport SE négy versenyzője: Nagy Evelin, Balogh Bálint, Tórizs Laci és Ignácz Viktor is részt vett. A négy napon át tartó viadalon a 17-18 éves korosztály képviseltette magát. A tét igen nagy volt: az EB-kvalifikáció!

A Fehérvár Küzdősport SE négy versenyzője is részt vett az OB-n (Fotó: Turós Arnold)

„A srácok eredményei sajnos visszaigazolták, hogy miért is kellett lemondanom a válogatottságról” – mesélte szomorúan Turós Arnold. – „Bár az edzéseket nélkülem is megtartották, ám a kesztyűzések elmaradtak, amit én szoktam gyakorolni velük. Ha nem a válogatott tagjaira koncentrálok a nyáron, akkor Evelin simán megnyerhette volna az OB-t. Igaz, most is csak megosztott pontozással csúszott le az első helyezésről, de lazán kerülhetett volna arany a nyakába. Végig kényelmesen bokszolt, úgy érezte, hogy biztonságban van. Ezen kell majd változtatnia a jövőben.”

A fiatal lány minden jel szerint pár hét múlva indulni fog az Európa Bajnokságon. Bár a Magyar Kupát megnyerte legutóbb, mégse őt vitték a VB-re, de az EB az övé lesz, hacsak nem jön közbe egy váratlan esemény.

Hozzá hasonlóan Balogh Bálint is ezüsttel tért haza Bükkfürdőről, Tórizs Laci pedig bronzérmet szerzett. Ignácz Viktor sajnos kiesett – bár jól játszott -, mégis maradandó élményt nyújtott számára az OB, hiszen most vett rajta részt életében először.

„Költségvetésileg kis egyesület vagyunk, de eredményekben, létszámban és tervekben annál nagyobbak!” – Hangsúlyozta a vezetőedző. – „Jó kapcsolatot ápolunk a hazai és külföldi klubokkal, mert mi mindig benne vagyunk egy kis csihipuhiban. Bárhová elmegyünk egy kis „matekért”. Nemrég voltunk Győrben, aztán Bécsben, októberben pedig Kolozsvárra is ellátogatunk.” 

Balogh Bálint is ezüstérmet szerzett Bükkfürdőn (Fotó: Turós Arnold)

Kifejtette, hogy egyesületük nagyságát annak köszönhetik, hogy összetartó egységet alkotnak a klub minden tagjával.

„Egy befogadó, boldog (nem eredménycentrikus) közösség megalkotását álmodtam meg, és nagyon úgy tűnik, hogy ez össze is jött, s ez hozta az eredményt is” – nyugtázta elégedetten. – „Érdekes, hogy mindezt egy erőszakosnak hitt sporttal tudtam összehozni.”

Majd kiemelte az egyik legbátrabb tanítványát, aki nem az ügyességével vagy a keménységével hívta fel magára a figyelmet, hanem pont ellenkezőleg: Marci egy 17 éves autista fiatalember.

„Az embernek ahhoz is bátorság kell, hogy egyedül elmenjen egy konditerembe, nemhogy egy boxterembe. Marci volt olyan elszánt, hogy megkeresett, beiratkozott és már a versenyzésen gondolkodik - ha a sportorvos megengedi. Egyesületünk szerves részévé dolgozta be magát. Ha pakolni kell, akkor ő segít. Ha takarítunk, akkor jön. Mindenben lehet rá számítani.”

Nagy Evelin, Balogh Bálint, Tórizs Laci éremmel tért haza az Országos Bajnokságról (Fotó: Turós Arnold)

A Fehérvár Küzdősport SE viszonylag nagy versenyzői bázissal rendelkezik. Minden korcsoportban képviselik Székesfehérvárt az országos versenyeken. A Turós Arnold által kidolgozott BAJNOK programban 5 éves kortól képességfejlesztéssel foglalkoznak, 7-8 éves korban elkezdik feltérképezni a gyerekek képességeit, melyeket sokoldalú mozgásfejlesztéssel formálnak tovább, 11-12 korban pedig kezdődik a ringhez szoktatás.

Az egyesület válogatott versenyzői:

Serdülő: Frank Dominik

Junior: Tóth Adrián

Ifi: Nagy Evelin

Sok tehetségük van, főleg a gyerek csoportban, de velük csak 11 éves korban kezdik meg a fokozatos ringhez szoktatást.

Versenyzőik:

U11 

 • Bajcsi Flóra
 • Horváth-Winter Kristóf
 • Szűcs-Vitos Koppány

U12 

 • Turós Levente, 
 • Babinec Dániel

Serdülő (13-14 év)

 • Frank Dominik
 • Fekete Leon
 • Kalocsa Zoárd

A Fehérvár Küzdősport SE két új versenyzője: Kalocsa Zoárd és Ignácz Viktor (Fotó: Turós Arnold)

Junior (15-16 év)

 • Tóth Adrián
 • Németh Zsolt
 • Sárosdi Patrik
 • Hippeller Panna

Ifi (17-18 év)

 • Nagy Evelin
 • Balogh Bálint
 • Tórizs László
 • Ignácz Viktor

Felnőtt (19-40 év)

 • Lénárt Péter
 • Major Milán
 • Horváth Erik
 • Zsoldos Virág
 • Tomai Kornél
 • Bélik Martin
 • Horváth Zoltán
 • Oláh Iván

A szakmai stáb tagjai:

 • Turós Arnold - vezetőedző 
 • Lénárt Péter - edző
 • Magda Dániel - erőnléti edző
 • Györe Dávid - Ovi Box
 • Kordován Brigitta - Gyerek Box
 • Pilaszanovich Milán - mozgásszervi szakember
 • Dorotovics Miléna – pszichológus

A Fehérvár Küzdősport SE versenyzői jelenleg a novemberi Magyar Bajnokságra készülnek (serdülő és junior), ahol minden jel szerint ismét dicsőséget hoznak városunknak!

Borítókép: Turós Arnold FB-oldala
Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek