A választást figyelik : Fehérváron jártak az EBESZ képviselői
Fehérvár Médiacentrum fotója
Fájth Krisztofer
A választást figyelik : Fehérváron jártak az EBESZ képviselői

Már meg is kezdték a munkát az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet, vagyis az EBESZ képviselői Fehérváron. A szervezet küldöttei a választások alatt és azt megelőzően, monitorozzák az országgyűlési választások lebonyolítását a városban és országszerte. A médiacentrumban is jártak.

Szerdán Fehérvár polgármesterét, csütörtökön a Fehérvár Médiacentrumot is meglátogatták az EBESZ, vagyis az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet hazai választásokat megfigyelő képviselői. A következő hetekben a szervezet nemzetközi küldöttei – ahogy már korábbi választási időszakban is tették - monitorozni fogják az országgyűlési választások lebonyolítását a városban és országszerte.

Már a választás napja előtt megfigyeljük a választáshoz vezető folyamatokat- Elbeszélgetünk minden érintettel. Beszélünk a Választási hivatalokkal és bizottságokkal, politikai pártokkal, a jelöltettek civil szervezetekkel és a sajtóval is. A célunk az, hogy átfogó képet kapjunk, hogy aztán összefoglalhassuk széles körben beszerzett észrevételeinket”

mondta el a Csehországból érkező Pavlina Öhmann, a delegáció tagja, aki a svájci Loic Degennel együtt jelenleg Fejér mellett a Komárom-Esztergom és Veszprém vármegyében zajló folyamatokért felel.

Országszerte 9 hozzájuk hasonló, úgynevezett hosszú távú megfigyelő csapat kezdte már meg a munkát. Közvetlenül a választások előtt úgynevezett rövid távú megfigyelők is csatlakoznak majd a misszióhoz.

 „A választási nap előtt érkeznek a rövid távú megfigyelők, ők segítik majd a munkánkat azzal, hogy ott lesznek a szavazó helyiségekben.

Végig kísérik a szavazás folyamatát, az urnanyitástól szavazatszámláláson át, a szavazatok nyilvántartásba vételéig, ez ugye az egész országban megtörténik majd.

Ezután mi elkészítjük a jelentésünket a budapesti központi csapatnak és április 13-a után lesz egy sajtókonferencia, amin az addigra begyűjtött összes észrevételünk, megállapításunkat bemutatjuk” – ismertette munkamenetüket Degen.

A Fehérvár Médiacentrumba érkező megfigyelők a tévé, a rádió, az újság és az online felületeink működésére voltak kíváncsiak, illetve arra, hogy ezen felületeken milyen módon jelennek meg az egyes választási kampányban résztvevő pártok, és jelöltek.

"Alapvetően arra voltak kíváncsiak, hogy milyen lehetőségeket biztosít a Fehérvár Médiacentrum a pártoknak és jelölteknek. Milyen megszólalási és bemutatkozási lehetőségeket biztosítunk. A különböző híreket, eseményekről szóló tudósításokat milyen formában publikáljuk. Természetesen bemutattam az egész céget. Én úgy éreztem, hogy amire kíváncsiak voltak abban tudtuk őket segíteni – mondta Hagymásy András, a Fehérvár Médiacentrum Kft.ügyvezető igazgatója.

Hozzátette, a média akkor működik jól, ha annak munkásságával mindenki elégedett, erre pedig a városban dolgozó EBESZ megfigyelők jelenléte adhat plusz garanciát Fehérváron. 

 

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek