Állásbörzét és duális információs napot tartottak az Óbudai Egyetemen
Fehérvár Médiacentrum fotója
Simon Erika
Állásbörzét és duális információs napot tartottak az Óbudai Egyetemen

A duális képzésről tájékoztatta leendő hallgatóit az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A Budai úti campuson beszéltek az elméleti és a gyakorlati képzést hatékonyan ötvöző tanulási formáról, melynek egyik legnagyobb előnye, hogy a friss diplomások szinte azonnal el tudnak helyezkedni a munkaerőpiacon.

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara 2015-ben indította útjára a duális képzést, mindössze 19 hallgatóval. A projekt sikerét jelzi, hogy ma már több százan ebben a formában folytatják a tanulmányaikat. Lényege, hogy az elméleti oktatás az egyetemen, míg a gyakorlat ezzel párhuzamosan a választott partnerszervezetnél, cégnél zajlik, valós munkakörülmények között. A fiatalok ösztöndíjat kapnak, ami a mindenkori minimálbér 65 százaléka, de vannak olyan cégek, melyek ezt kiegészítik. A legnagyobb előnye azonban az, hogy a már megszerzett munkatapasztalatoknak, a fejlődésnek köszönhetően a friss diplomások szinte azonnal találnak állást a piacon, sőt, szép számban megmaradnak a választott partnercégeknél.

A duális képzési forma intenzív időbeosztással jár és sok befektetett energiát igényel, azonban annyi előnye van, hogy nagyon kevés a lemorzsolódás.

A tájékoztató napon a város Önkormányzata nevében Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a résztvevőket. Mint elmondta, az Óbudai Egyetem az elsők között csatlakozott a duális képzési formához, aminek legfontosabb előnye, hogy az egyetemi végzettség megszerzésével a fiatalok nem csak kiváló elméleti szakemberekké válnak, hanem nagyon komoly gyakorlati tudást is szereznek. Ez a piacon való érvényesülést rendkívüli módon segíti – hangsúlyozta az alpolgármester, aki köszönetét fejezte ki a duális partnercégek részvétele kapcsán.

Az Alba Regia Kar az Óbudai Egyetem portfóliójában egy igazán különleges helyet foglal el. Erősen kötődik a régió gazdaságához, nyitott az ipari együttműködésekre és képes gyorsan alkalmazkodni, reagálni a munkaerőpiaci igényekre. Tulajdonképpen ez a kar jelenti az Egyetem egyik legerősebb hídját az ipar felé – fogalmazott dr. habil. Sugár Viktória fenntarthatóságért és kiemelt fejlesztésekért felelős rektorhelyettes. Hozzátette, a duális képzési forma ma már nem csak egy lehetőség, hanem egyre inkább elvárás a felsőoktatás és a munkaerőpiac kapcsolatában.

Leendő diákokként köszöntötte az érdeklődőket Prof. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának dékánja. Szavai szerint a duális képzés egy olyan eljárásrend, amiben az egyetem fokozott odafigyeléssel veszi körül a hallgatókat a mentoroknak köszönhetően. A gyakorlati tudnivalókról Dr. habil. Pogátsnik Monika oktatási dékánhelyettes tartott tájékoztatót.

Az állásbörzén a duális partnercégek legnagyobbjai vettek részt, akiktől közvetlenül kérhettek tájékoztatást a leendő hallgatók. A duális képzésről az EZEN a linken lehet bővebben tájékozódni. Az ITT található linken pedig maguk a hallgatók mondják el véleményüket a duális képzésről.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek