Oklevélátadó ünnepségen köszöntötték a frissen végzett osztályokat a Bugátban
Oklevélátadó ünnepségen köszöntötték a frissen végzett osztályokat a Bugátban
Oklevélátadó ünnepségen köszöntötték a frissen végzett osztályokat a BugátbanTöbb osztály összesen 247 frissen végzett egészségügyi, oktatási, valamint környezetvédelmi és vízügyi szakemberét köszöntöttek pénteken a Bugát Pál Technikumban. Az eseményen egészségügyi asszisztens és rehabilitációs terapeuták, az általános ápolók, a fogorvosi asszisztensek, a szociális ápolók és gondozók, a mentőápolók, a pedagógiai munkatársak, az óvodai nevelők, valamint a környezetvédelmi technikusok és a vízügyi technikusok vették át a végzettségüket igazoló szakmai okleveleket.
Az ünnepség átadták az iskola legmagasabb szintű elismeréseit is, a Bugát- emlékplakettet és a Bugát-emlékérmeket. Meglepetésként a Technikum teljes pedagógiai közössége részéről elismerésben részesült Szomor Andrea igazgató is, aki öt éve vezeti az iskolát és ezt megelőzően közel 30 éven át dolgozott a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban.
Székesfehérvár Önkormányzata nevében Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a végzősöket, aki hangsúlyozta, nagyon fontos, hogy az oktatásban, a környezetvédelemben és az egészségügyben is megfelelő létszámban és minőségben legyen utánpótlás.



