Rain showers14 °C
2021. április 11. vasárnap Zsolt, Leó
Menü
Házhozszállítás

Négy éve nem rajtolt ilyen visszafogottan a Vidi

Négy éve nem rajtolt ilyen visszafogottan a Vidi
Két meccs, két pont - a rajt nem sikerült jól, javítania kell a fehérvári csapatnak (Fotó: www.molfehervarfc.hu)

A MOL Fehérvár FC két forduló után mindössze 2 ponttal áll az OTP Bank Liga tabelláján, utoljára négy éve rajtolt ilyen kevés ponttal a sóstói legénység.

A Zalaegerszeg elleni 3-3, és a csak magyar labdarúgókkal felálló Paks ellen az utolsó pillanatokban 1-1-re mentett mérkőzés nem a legjobb rajtnak számít a piros-kékeknél, hiszen a bajnoki cím megszerzését nyíltan kitűző fehérvári csapat már az első két körben elhullajtott négy, a végelszámolásnál sokat érő pontot. Fellapoztuk az évkönyveket, hogy az elmúlt tíz évben mikor volt példa arra, hogy két kör után csak két pont álljon a csapat neve mellett.

A legutóbbi szezon rajtját jól kapta el a Vidi, hiszen a Kaposvár és a Puskás Akadémia elleni első két bajnokit behúzta a csapat (4-2, 2-0). A 2018/2019-es idény rajtjára sem lehetett panasz, hiszen a Kisvárda elleni 4-0-s győzelem után a Paks ellen a mostanihoz hasonlón 1-1 lett a végeredmény, vagyis két kör után négy ponttal álltak a sóstóiak. Ebben a két idényben végül ezüstérmes lett a csapat a Ferencváros mögött.

A 2017/2018-as, bajnoki címet hozó szezonban is négy pont állt a piros-kékek neve mellett két kör után, akkor a Balmazújváros elleni 1-1 és a Puskás Akadémia elleni 3-1 alapozta meg a későbbi aranyérmet. Egy évvel korábban azonban a mostanihoz hasonlóan nyeretlen maradt a Vidi a pontvadászat elején: a 2016/2017-es szezonban a DVTK elleni vereséggel (1-2) kezdett a sóstói legénység, majd jött a Paks elleni 1-1 hazai pályán (úgy látszik, nem szerencsés a Paks ellen játszani a második fordulóban…). Sőt, a fehérváriak a harmadik körben sem nyertek (1-2 a Vasas ellen), csak a negyedik forduló hozta meg az első sikert (Gyirmót FC Győr 4-0). Ebben a szezonban végül ezüstérmes lett a Vidi.

A Paks ellen a bajnokság elején általában nem megy a Vidinek (Fotó: www.molfehervarfc.hu)
A Paks ellen a bajnokság elején általában nem megy a Vidinek (Fotó: www.molfehervarfc.hu)

A 2015/2016-os idényben két vereséggel rajtolt a gárda, a Haladás és a Honvéd is 1-0-ra nyert a fehérváriak ellen, míg egy évvel korábban épp az ellenkező utat járta be a Vidi, akkor két sima siker jelentette a rajtot (a Pápa és a Dunaújváros ellen is 3-0 lett a végeredmény). Előbbi idényben ezüstérmes, utóbbiban azonban bajnok lett a csapat.

A 2013/2014-es szezon is két győzelemmel kezdődött, a Haladás és a Ferencváros elleni 2-0 után azonban jöttek a gyengébb eredmények, így csak a negyedik lett a fehérvári gárda. A 2011/2012-es és a 2012/2013-as szezon első két fordulója egyaránt négy pontot hozott a konyhára, csakúgy, mint a klub első bajnoki címével záruló 2010/2011-es kiírás.

Összességében tehát elmondható, az elmúlt egy évtizedben csak kétszer rajtolt rosszabbul a mostaninál a Vidi, igaz, a bajnokságból még sok van hátra, bőven akad javítási lehetőség a folytatásban. Addig azonban a nemzetközi porond kerül előtérbe, hiszen augusztus 27-én 18:30-kor az ír Bohemian FC ellen lép a hazai pálya gyepére a Mol Fehérvár FC az Európa-liga-selejtezőjében.

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Házhozszállítás

Most olvassák


Ez van

A hét sztorija

 • Tudod, mi az a Tacfit?
  Tudod, mi az a Tacfit?
 • Mától lehet beiratkozni az általános iskolákba
  Mától lehet beiratkozni az általános iskolákba
 • Újra meghirdetik a Közfoglalkoztatásból versenyszférába elnevezésű programot
  Újra meghirdetik a Közfoglalkoztatásból versenyszférába elnevezésű programot
 • Kitüntették a rendőröket, akik a Margit kórházban keletkezett tűzből két férfit mentettek ki
  Kitüntették a rendőröket, akik a Margit kórházban keletkezett tűzből két férfit mentettek ki
 • Április 18-ig teljesíthető a Tavaszköszöntő túra
  Április 18-ig teljesíthető a Tavaszköszöntő túra
 • Fiatal kutatók mutatkozhatnak be az őszi Moskovszky-konferencián
  Fiatal kutatók mutatkozhatnak be az őszi Moskovszky-konferencián
 • Újabb rekortán borítású futópálya épül városunkban
  Újabb rekortán borítású futópálya épül városunkban
 • Fejérben újabb 445 embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést
  Fejérben újabb 445 embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést

Eseménynaptár

 • Plázákban szólnak holnap a költészet napi versek
  Plázákban szólnak holnap a költészet napi versek
 • Magyarország segít Szlovákiának az orosz oltóanyag bevizsgálásában
  Magyarország segít Szlovákiának az orosz oltóanyag bevizsgálásában
 • Szinte minden idős megkapta már a védőoltást
  Szinte minden idős megkapta már a védőoltást
 • A Vörösmarty Mihály Könyvtár is bekapcsolódik a Földrajz Éjszakája rendezvénysorozatba
  A Vörösmarty Mihály Könyvtár is bekapcsolódik a Földrajz Éjszakája rendezvénysorozatba
 • Az átoltottság növekedésével visszatérhet a gazdaság dinamikus növekedése
  Az átoltottság növekedésével visszatérhet a gazdaság dinamikus növekedése
 • Elefánt-babamérlegre gyűjt a Fővárosi Állatkert
  Elefánt-babamérlegre gyűjt a Fővárosi Állatkert
 • Újabb csaló üzenetekre figyelmeztet a Nemzeti Kibervédelmi Intézet
  Újabb csaló üzenetekre figyelmeztet a Nemzeti Kibervédelmi Intézet
 • HÍRADÓ 2021. április 9.
  HÍRADÓ 2021. április 9.
 • Mi lesz a székesfehérvári Akóts-malom sorsa?
  Mi lesz a székesfehérvári Akóts-malom sorsa?