6 hónapnál régebbi cikk

Fehérvári sportolók a sportszövetségek legjobbjai között
·Sport2021·Utolsó frissítés: undefined
Fehérvár Médiacentrum fotója
szekesfehervar.hu
Fehérvári sportolók a sportszövetségek legjobbjai között
·Sport2021·Utolsó frissítés: undefined

56 sportági szakszövetség választotta meg sportágának 2021-es legjobbjait. Az 1964 óta hagyományosnak számító elismerést fehérvári színekben versenyző sportolók is kiérdemelték.

Ugyan az Év Sportolója Gálát 2022. január 6-án rendezik csak meg, a sportági szakszövetségek nagy része már december végére megjelölte, mely sportolót tartják 2021 legjobbjának saját sportágukon belül.

Az év legjobbjainak kiválasztása már 1964 óta hagyomány, mely a Magyar Távirati Iroda (MTI) kezdeményezésére indult el. A 2021-es év legjobbjait 56 sportág szövetsége választotta vagy választja meg hamarosan, a legjobbak közé fehérvári versenyzők is bekerültek.

Az öttusázók között Tokió olimpiai bronzérmese, az év legjobb női öttusázója címet már hetedik alkalommal kiérdemlő Kovács Sarolta végzett az élen, míg íjászatban, pálya kategóriában Gáspár Tamás (Alba Íjász HSE) másodszor lett a legjobb.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

A 2021-es év legjobbjai sportágak szerint (a nevek mögötti a szám azt jelzi, az adott sportoló hányadik alkalommal érdemelte ki az elismerést):

Amerikai futball
A szövetség január közepén hozza nyilvánosságra a legjobbak nevét.

Asztalitenisz
Majoros Bence (C'Chartres TT, francia) 2.
Póta Georgina (SH-ITB-Budaörsi SC) 10.

Autósport
Kiss Norbert (Révész TRT KFT) 1.

Atlétika
Szűcs Valdó (Zalaszám ZAC) 1.
Krizsán Xénia (MTK Budapest) 1.

Birkózás
Női

Sastin Marianna (Vasas SC) 11.
Kötöttfogás
Lőrincz Tamás (Budapesti Honvéd SE) 5.
Szabadfogás
Muszukajev Iszmail (FTC) 1.

Búvárúszás
Tájékozódási búvárúszás

Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 18.
Hofmeister Alíz (Csepel Barakuda Búvár SE ) 1.
Uszonyos úszás
Bukor Ádám (Győri Búvár SE) 4.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 8.    
Apnea
Bagó Marcell (nOxygen Apnea Club)
Korok Fatima (Korok SE)

Cselgáncs
Tóth Krisztián (MTK Budapest) 5.
Pupp Réka (Atomerőmű SE) 1.

Curling
Kiss Zsolt (UTE) 6.
Nagy Laura (Vasas SC) 1. és Szekeres Ildikó (Vasas SC) 10.

Erőemelés
Férfi erőemelés

Hegedűs Áron (WestFit GYM SE)
Női erőemelés
Rozsnyai-Kovács Aletta (Vasdisznó Erőemelő SE)
Férfi fekvenyomás
Cserna János (Marvel Team SE,Vésztő)
Női fekvenyomás
Nyers Mónika (Tabi Fitness Klub SE)

Evezés
Pétervári-Molnár Bendegúz (Budapest Evezős Egylet) 2.
Fehérvári Eszter (Győri Atlétikai Club) 1.

Fallabda
Farkas Balázs (Tatabányai Squashberek Sportegyesület) 4.
Chukwu Hannah (Tatabányai Squashberek Sportegyesület) 3.

Floorball
Pfneiszli Péter (Szőnyi Palánkdöngetők Köre) 2.
Lelovics Nóra (Szőnyi Palánkdöngetők Köre) 1.

Footgolf
Tajtyi Róbert (BFGT) 1.
Dreilinger Andrea (EMFGSE) 1.

Golf
Kötél Bence (Balaton Golf Club) 1.
Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 3.


Csizmadia Róbert (Első Magyar Gó Egyesület Pestújhely) 1.
Seres Júlia (PaGoda Gó Egyesület) 3.

Hódeszka
Fricz Botond (Sport-Club.hu Kecskemét) 5.
Vincze Zsófia (Vasas SC) 2.

Íjászat
Balogh Mátyás László (Malév SE) 1.
Terep
Molnár József (Haladás VSE) 1.
3D
Szíjártó László (Eleven ÍE) 1.
Pálya
Gáspár Tamás (Alba Íjász HSE) 2.

Jet-ski
Major Marcell (Sea-Doo Racing Team Sportegyesület) 1.

Jégkorong
Hetényi Zoltán (DEAC) 2.
Garát-Gasparics Fanni (MAC Budapest) 2.

Kajak-kenu
Kopasz Bálint (Győri Vízisport Egyesület) 3.
Csipes Tamara (Budapesti Honvéd SE) 2.

Karate
Hárspataki Gábor (MTK Budapest) 4.
Baranyi Zsófia (MTK Budapest) 2.

Kerékpár
Valter Attila (Groupama-FDJ) 3.
Vas Kata Blanka (SD Worx) 3.

Kézilabda
A magyar szövetség (MKSZ) ezúttal is csak januárban nevezi meg az év legjobbjait.

Kickbox
Száraz Gergő (Csepeli HALKER-Király Team) 1.
Busa Andrea (Csepeli HALKER-Király Team) 3.

Korcsolyázás
Rövid pályás gyorskorcsolya

Liu Shaoang (FTC) 3.
Jászapáti Petra (Szegedi Korcsolyázó Egyesület) 6.
Műkorcsolya
Chtchetinina Ioulia és Magyar Márk (páros, HKA) 2.

Kosárlabda
Hanga Ádám (Real Madrid) 6.
Határ Bernadett (Sopron Basket) 1.

Labdarúgás
Nagypálya

Schäfer András (DAC) 1.
Csiszár Henrietta (Internazionale) 1.
Futsal
Dróth Zoltán (Haladás VSE) 4.
Vámosi Georgina (Tolna-Mözs) 1.

Lovassport
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 3.

Motorsport
Pergel Bence (HTS Team) 1.
Gál Lili (MAMI Team Fehér) 2.

Ökölvívás
Kiss Levente Hunor (UTE) 1.
Hámori Luca (Fitt-Box Club Kőszeg) 1.

Öttusa
Marosi Ádám (Budapesti Honvéd SE) 8.
Kovács Sarolta (Alba Volán) 7.

Ritmikus gimnasztika
Pigniczki Fanni (MTK Budapest) 4.

Rögbi
7-es

Czakó Attila (Battai Bulldogok SZVISE) 4.
15-ös
Thomas Ducrocq (Fit World Gorillák RC Szeged) 1.
Női
Lencsés Luca (Bp. Medvék RCE) 1.

Röplabda
Teremröplabda

Magyar Bálint (Pénzügyőr SE) 1.
Szakmáry Gréta (Aydin Büyüksehir Belediyespor, török) 3.
Strandröplabda
Hajós Artúr és Stréli Bence (SRSE) 3.
Villám Lilla és Szombathelyi Szandra (Vasas SC) 1., illetve 5.

Sakk
Rapport Richárd (Haladás VSE) 5.
Gara Tícia (Tungsram-Aquaprofit Nagykanizsai Sakk-Klub) 2.


Alpesi sí

Úry Bálint (Fullsport SE) 2.
Tóth Zita (Vasas SC) 4.
Sífutás
Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) 8.
Síugrás
Vörös Virág (Kőszegi Sportegyesület) 7.
Sílövészet
Gyallai Soma (Gyötri Klub - Gyöngyös) 2.
Pónya Sára (Gyöngyösi Honvéd Zalka SE) 3.

Sportlövészet
Péni István (UTE) 5.
Dávid Krisztina (Budapesti Honvéd SE) 1.

Súlyemelés
Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés SK) 9.  
Boros Viktória (Szombathelyi Haladás VSE) 1.

Szektorlabda
Szektorlabdaszakág

Pákai György (DÖKE Komló) 5.
12 érintéses szakág
Kiss Levente (Debreceni SC) 5.

Szinkronúszás
Farkas Linda Dóra (Budapesti Honvéd SE) 1.

Szkander
Barzsó Alex (Sárorsdi Animal SE) 1.
Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorlók SM) 5.

Szörf
Morvai Bálint (Magyar Szörf Akadémia Sportegyesület) 1.
Simon Hanna (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) 1.

Szumó
Buzás Patrik (Érdi Spartacus SC) 1.
Lemák Diána (Érdi Spartacus SC) 2.

Tájfutás
Jónás Ferenc (Szegedi Vasutas SE) 1.
Mag Viktória (Salgótarjáni Dornyay SE) 1.

Táncsport
Akrobatikus rock and roll

Bánhidi Dániel, Czetl Fanni (GALAXY Rock n' Roll Klub)  
Versenytánc
Andrea Silvestri, Váradi Martina (Valcer TáncSport Egyesület)

Teqball
Bányik Csaba (Phoenix Teqball Akadémia)
Izsák Anna (Balatonakarattyai Lábtenisz Klub)

Tekvandó
Salim Omar Gergely (MTK Budapest) 1.
Patakfalvy Luca (MTK Budapest) 6.

Tenisz
Fucsovics Márton (MTK Budapest) 9.
Bondár Anna (Hajdúszoboszló SE) 1.

Testépítés és fitnesz
Testépítés

Nyircsák József (Getfit SE) 2.
Fitnesz
Balogh Eszter (Marcipán Fitness SE) 1.

Tollaslabda
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 8.
Sárosi Laura (El-Co Tech Tisza Tollas SE) 8.

Torna
Szertorna

Mészáros Krisztofer (Győri AC) 1.
Kovács Zsófia (Dunaújvárosi Központi SE) 5.
Aerobik
Mazács Fanni (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 3.
Bali Dániel (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 7.
Akrobatikus torna
Bernáth Dorina-Stattner Noémi 13-20 női páros (Balance Akrobatika és Torna Club) 1.
Gumiasztal
Vincze Ákos (DKSE) 1.

Triatlon
Bicsák Bence (PSN Zrt.) 4.
Bragmayer Zsanett (Team Újbuda SE) 3.

Úszás
Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 3.
Kapás Boglárka (UTE) 2.
Nyílt vízi
Rasovszky Kristóf (Balaton Úszó Klub Veszprém) 3.
Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 3.

Vitorlázás
Berecz Zsombor (Procelero SE) 11.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület) 9.

Vívás
Szilágyi Áron (Vasas SC) 6.
Márton Anna (BVSC) 4.

Vízilabda
Manhercz Krisztián (Genesys OSC Újbuda) 1.
Magyari Alda (UVSE) 1.

Legnépszerűbb
Fehérvári hasznos infók
Hasonló cikkek