A tökéletes felhasználói élmény érdekében weboldalunkon sütiket használunk. Sütiszabályzat
3 évnél régebbi cikk

Sztrájkoltak a fehérvári pedagógusok
·Oktatássztrájk·2022. 01. 31., 16:33Utolsó frissítés: 2022. 02. 01., 20:50
Fehérvár Médiacentrum fotója
Rába Henrietta
Sztrájkoltak a fehérvári pedagógusok
·Oktatássztrájk·2022. 01. 31., 16:33Utolsó frissítés: 2022. 02. 01., 20:50

A Telekiben 35 tanár sztrájkolt, míg az önkormányzati óvodákban végül nem volt ma reggel munkabeszüntetés.

Országos figyelmeztető sztrájkot hirdetett január 31-re a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a bérek emelése érdekében, és azért, hogy ne kelljen fizetés nélküli szabadságra küldeni azokat a tanítókat, tanárokat, akik nem oltatják be magukat koronavírus ellen. Jelezték azt is, hogy március 16-án ezt határozatlan idejű munkabeszüntetés követheti, ha addig sem teljesítik a feltételeiket.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szombaton közleményben tudatta, hogy törvénytelennek tekintik a hétfői ideiglenes munkabeszüntetést. A sztrájk jogszerűségéről született január 28-i bírósági döntés ugyanis nem jogerős.

Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója kérdésünkre válaszolva ismertette: adataik szerint országosan az iskolákban foglalkoztatott pedagógusok kevesebb, mint egyötöde vett rész a január 31-i sztrájkban.

A munkabeszüntetéshez fehérvári oktatási intézmények is csatlakoztak. Részletek a Fehérvár Televízió összeállításában:

Hasonló cikkek