Rain11 °C
2021. április 18. vasárnap Andrea
Menü
Házhozszállítás

Katonai középiskola épülhet Fehérváron

Fehérváron is lehet katonai középiskola. Már keresik az építésre alkalmas ingatlant - értesült a Magyar Nemzet.

A Honvédelmi Minisztérium ezzel kapcsolatosan megerősítette, hamarosan elindulhat a tervezési feladatok pályáztatása és lebonyolítása is az erről szóló a kormányhatározatnak megfelelően, miután benyújtották a kialakítási feltételekkel és az új intézmény létrehozásával kapcsolatos további intézkedésekről szóló kormány-előterjesztést.

Fehérváron már megkezdődtek az egyeztetések a város által javasolt ingatlanokról, ahol majd a honvéd kollégium megépülhet.

Azt még nem tudni, melyik tanévben indul el az iskola, mert a kezdést nagy mértékben meghatározza a kiválasztott ingatlan állapota. Fehérváron kívül még Hódmezővásárhelyen építenek katonai középiskolát, így az országban összesen három ilyen jellegű intézmény lesz.

Fehérvár katonai központnak számít, mert városunkban működik a Magyar Honvédség Parancsnoksága. (Fotó: Kiss László)
Fehérvár katonai központnak számít, mert városunkban működik a Magyar Honvédség Parancsnoksága. (Fotó: Kiss László)

Kapcsolódó cikkek

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Házhozszállítás

Most olvassák

Ez van

A hét sztorija

Eseménynaptár