Királyi Desszertverseny: belestünk a Deák Cukrászok felkészülésének titkaibaKirályi Desszertverseny: belestünk a Deák Cukrászok felkészülésének titkaiba
Ahogy arról már beszámoltunk, május 7-én rendezik meg Székesfehérváron az első Királyi Desszertversenyt, ahol 10 résztvevő cukrászcsapat alkotásait zsűrizi majd 500 szerencsés székesfehérvári a Hiemer-házban. Április 26-tól a https://turizmus.szekesfehervar.hu/kiralyi-desszert-verseny oldalon található Aranybulla Kvíz kitöltésével lehet bekerülni a zsűribe, a verseny részleteiről itt írtunk korábban:
Ahogy ígértük, a versenyt megelőző két hétben nap mint nap bemutatunk egy versenyző cukrászdát, csapatot, hogy láthassátok, kik azok, akik az ünnepeken és a hétköznapokon is megédesítik a székesfehérváriak életét.
Ezúttal Varga Veronikával, a Deák Cukrászok csapatvezető oktatójával beszélgettünk.
Milyen indíttatásból jelentkeztetek a Királyi Desszertversenyre?
A tizedikes szaktechnikus osztállyal neveztünk be erre a versenyre. Minden évben kötelezően részt vesznek egy projekt héten, ahol különböző feladatokat kell összehangoltan elvégezniük. Ez a lehetőség kapóra jött, hogy egy kicsit a történelmet, a gasztrotörténelmet, magyar irodalmat tudjuk ötvözni egy projektfeladatban az osztálynak. Kihívás volt számukra, hogy kreátorok lehetnek, ők találhatnak ki bármit. Igazi kezdőlöket a szakmában: amit eddig tanultak, most a gyakorlatban hasznosíthatják.
Ebben az esetben a csapat tehát egy egész osztály. Nehéz volt közös nevezőre jutni, hogy mi legyen a recept?
Igazából nem. Kaptak egy vezérvonalat, és viszonylag hamar megszületett maga a termék. Nagyon élvezték azt, hogy kutakodhattak a korszak alapanyagaiban, utánajártak, hogy nézett ki akkor egy sütemény.
Mit gondoltok, mitől királyi egy Királyi Desszert?
Maga a megjelenés, az ízvilág, az egész összességében előkelő kell, hogy legyen.
Azon túl, hogy királyi, ez jellegzetesen egy székesfehérvári desszert is lesz. Ezt próbáljátok valahogy kihangsúlyozni?
Természetesen, illetve díszítésben remélhetőleg megjelenik majd az Aranybulla is. Próbáltunk az alkalomhoz illő díszítést kitalálni. Kihívás volt a dísz kitalálása, és hogy ezt hogy lehet megvalósítani. Piciben – hiszen 500 darab kóstolófalatot kelll készíteni a versenyre - , de úgy, hogy jól mutasson nagyobb méretben is, ne veszítse el a jellegét.
Anélkül, hogy a receptet elárulnánk, lehet-e valamit tudni az ízvilág jellegzetességeiről?
Próbáltuk a korhű gyümölcsöket keresgélni és felhasználni, közben kicsit a modern táplálkozás irányában is fordulni. Hogy azok, akik valamilyen ételérzékenységben szenvednek, ők is megkóstolhassák a desszertünket.