A legkisebbek tanultak biztonságosan közlekedni
A legkisebbek tanultak biztonságosan közlekedni
A legkisebbek tanultak biztonságosan közlekedniA Közlekedési Kultúra Napján városunkban 2019-ben szervezte meg először a figyelemfelhívó rendezvényt az önkormányzat és Közlekedéstudományi Egyesület Fejér megyei szervezete a Székesfehérvári Rendőrkapitánysággal karöltve. Mint a rendezvény megnyitóján elhangzott: az országos közúthálózatán több, mint 5 millió jármű közlekedik.
A tömegközlekedési eszközöket, vízi közlekedési eszközöket évente több millió utas veszi igénybe, éppen ezért fontos, hogy már kis korban neveljék a gyerekeket a szabályokra. Az apró résztvevőket Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte, aki hangsúlyozta:
"évről évre több, mint 15 %-kal nő a városon áthaladó gépjárművek száma, ezért ezért is fontos minden közlekedőnek, hogy nagyobb türelemmel és empátiával vegyen részt a közlekedésben."
Kerékpáros és rolleres ügyességi pálya, KRESZ kocka és számos játékos feladat várta a kicsiket a Németh László Általános Iskola előtti téren. A sok tanulás mellett lazításként a kicsik felmászhattak egy hómaróra és egy úthengerre, és számos kvíz kérdésre is választ adhattak a szakembereknek.



