Rain15 °C
2021. május 13. csütörtök Szervác
Menü
Házhozszállítás

Ilyen volt 2018 az fmc.hu-n: december

Decemberben már fél szemmel az ünnepekre készültünk, ám így is akadt számos téma, amelyet mi is feldolgoztunk: debütált az Otthonom, Székesfehérvár videó, városunkba is elért az autós interjús őrület, és szenteste még egy hangulatos videó is beesett a Paraba, az MZ/X és a Peet Project jóvoltából.

December 1., szombat
7500 tonna: már az űr is tele van szeméttel

Nem elég, hogy a bolygónkat egy hatalmas és feneketlen kukának tekintjük, egy friss kimutatás szerint már az űr is eléggé tele van az emberiség szemetével. Tovább a teljes cikkre...

Tengerimalac elkaphat embertől megfázást, influenzát?

Decemberben elkezdődött a megfázós, influenzás időszak, amely nem csak ránk van hatással, alkalmanként kisállataink is elkaphatják tőlünk, ha nem vagyunk körültekintőek. Dr. Lorászkó Gábor állatorvost kérdeztük, hogy mi is ilyenkor a teendő. Tovább a teljes cikkre...

December 4., kedd

Megvan, melyik lett a legszebb fehérvári adventi koszorú

Lezárult a szavazás, eldőlt, hogy a beküldött fotók alapján melyik lett 2018-ban Fehérvár legszebb adventi koszorúja. Tovább a teljes cikkre...

December 5., szerda
Nem készült még ennél karácsonyibb film a városról: Otthonom, Székesfehérvár

Alig több, mint három és fél perc, mégis egy teljes hónapig készült. Az Otthonom, Székesfehérvár egy olyan karácsonyi videó lett, amiben Fehérvár alig, karácsony pedig még annál is kevesebb van. Mégis, aki azt mondja, hogy készült 2018-ban ennél karácsonyibb videó a városról, az (szerintünk) hazudik. Vagy még nem látta. Tovább a teljes cikkre...

December 6., csütörtök
Lehetek a sofőröd? - Fehérvárra is elért az autós interjú őrület

Új videós sorozatot indított a Fehérvár AV19, amelyben a hokicsapat játékosai egy-egy fehérvári közéleti hírességet visznek el kocsikázni. Persze ennyiben nem merül ki a sztori, a bevált módszer szerint jól meg is kérdezik őket, úgy mindenféléről. Az első vendég városunk polgármestere, dr. Cser-Palkovics András volt, a volánnál (érted) pedig Erdély Csanád ült. Tovább a teljes cikkre...

December 8., szombat
Mozdulat-művészet Székesfehérváron

A mozdulat-művészet évek óta jelen van városunk táncéletében, és egyre nagyobb népszerűségnek örvend. A római világbajnokságról sem hiányozhattak a fehérvári táncosok. Tovább a teljes cikkre...

December 10., hétfő
Itt az okos lámpaoszlop, egy újabb hasznos okoseszköz

Életünk napról-napra okosodik. Ilyen világot élünk. Lassan fel sem kapjunk fejünket, ha egy-egy szalagcímben azt látjuk, hogy hétköznapi tárgyunk okossá vált. Olyan ez, mint egy elcsépelt frázis, pedig igen is akadnak előremutató fejlesztések. Ilyen a nem is oly régen Pesten átadott okos lámpaoszlop projekt. Tovább a teljes cikkre...

December 10., hétfő

Már tesztelhető a fehérvári okosparkolási rendszer

Elkezdődött Székesfehérvár okosítása: száz parkolóhelyen helyeztek el olyan szenzort, amelyek segítségével folyamatosan ellenőrizhetjük a helyek foglaltságát. A rendszer tesztelése decemberben elkezdődött. Tovább a teljes cikkre...

December 18., kedd
Ne dobd ki a karácsonykor megmaradt ételt! Egy székesfehérvári csoport a fehérvári rászorulóknak elviszi

A Madárlátta önszerveződő székesfehérvári csoport egész évben segíti étellel a rászorulókat, és az ünnepek alkalmával sem engedté el azoknak a kezét, akik számítanak rájuk. Tovább a teljes cikkre...

December 24., hétfő
Az utolsó pillanatban futott be a fehérvári karácsony leghangulatosabb videója

Közös karácsonyi zenét és hozzá egy klipet készített a Paraba, az MZ/X és a Peet Project. A Swing 'n Bells klipjében benne van minden, amitől annyira hangulatos az adventi Székesfehérvár: a karácsonyi vásár, a belváros fényei, a forralt bor, némi hó és rengeteg mosolygó arc. Tovább a teljes cikkre...

Kapcsolódó cikkek

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Házhozszállítás

Most olvassák

Ez van

A hét sztorija

Eseménynaptár