Életmód
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 12., 16:41
Gasztro,gasztronómiaA food stylistok bármivel képesek átverni és meg is teszikÍnycsiklandó hamburger, szuperfriss szőlő és elképesztően habzó sör egy párás pohárban? Sosem létezett egyik sem. A food stylistok bármiről könnyen elhitetik, hogy szebb, jobb és finomabb, mint a valóság. A trükkökhöz nem kell más, csak néhány teljesen hétköznapi eszköz vagy anyag, amit egy kicsit m...
2019. 06. 12., 15:29Életmód,adományHárom székesfehérvári tanító néni virág helyett menhelyi állatok támogatását kérte pedagógusnapraPéldaértékű cselekedet, önzetlen segítés - a Kodály Zoltán Általános Iskola 3/é osztályának három tanító nénije úgy döntött: idén a pedagógusnapi virágok árának összegét inkább a HEROSZ védencei kapják meg.
2019. 06. 12., 14:59Életmód,adományHárom székesfehérvári tanító néni virág helyett menhelyi állatok támogatását kérte pedagógusnapraPéldaértékű cselekedet, önzetlen segítés - a Kodály Zoltán Általános Iskola 3/é osztályának három tanító nénije úgy döntött: idén a pedagógusnapi virágok árának összegét inkább a HEROSZ védencei kapják meg.
2019. 06. 12., 12:53Életmód,hőségHarmadfokú hőségriasztás van, Székesfehérváron is Harmadfokú hőségriasztást rendelt el az Országos Tisztifőorvos június 12-én, szerdán 00:00 órától június 16-án, vasárnap 24:00 óráig. Székesfehérváron megkezdték az előkészületeket a vízosztás megszervezésére, valamint a közterületi tűzcsapok megnyitására.
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 11., 19:26
Életmód,programHamarosan kezdődik a szentjánosbogár rajzás az Alcsúti ArborétumbanMintha ezernyi lámpás cikázna az égen a nyári éjszakában, olyan látvány a szentjánosbogarak rajzása. Az Alcsúti Arborétumban napokon belül részünk lehet ebben a különös látványosságban.
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 11., 14:59
Egészség,TestszobrászatLapos, túlpárnázott, tökéletes – Miért jó, ha foglalkozunk a farizmokkal?Kevesen vannak, akiket nem érdekel a kerek, feszes popsi. Legyen szó nőről vagy férfiról, a formás női hátsó látványa - és birtoklása - mindig lázba hozza az embert. A fejlett farizmok - az esztétikumon túl - komoly funkciót töltenek be a mozgásszervek működésében, ezért nem árt, ha kiemelten foglal...
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 08., 11:06
Egészség,BiokertészetÉletveszélyes is lehet az eperallergiaAz eper az egyik legnépszerűbb gyümölcs hazánkban. Ezért fontos beszélnünk az eperallergiáról, mely életveszélyes állapothoz is vezethet.
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 07., 13:12
Egészség,elhízásGyerekkortól legyen belső kényszer az aktív életmód! - Interjú dr. Reiber IstvánnalRégen az idősek betegsége volt, ma egyre több az elhízott, magas vérnyomással, cukorproblémákkal küzdő gyerek, fiatal felnőtt. Dr. Reiber István lipidológust, obezitológust, a Fejér Megyei Szent György Kórház orvosigazgatóját kérdeztük arról, hogyan lehetne változtatni ezen.
Fehérvár Médiacentrum fotója
Stílus,otthonÍgy válassz okosan burkolatot az első saját lakásodba!Az első lakás megvásárlása és az azt követő feladatok sokaknak fejtörést okoznak. Akár új építésű lakásról van szó, akár egy használt ingatlant vettünk meg, számos dologban kell dönteni. Mindehhez jellemzően behatárolt költségvetés áll rendelkezésünkre, persze a lehetőségek szinte végtelenek.
Fehérvár Médiacentrum fotója
Stílus,lakberendezésA legfontosabb textíliák az otthonunkbanAz otthonunk esztétikáját, kényelmét nemcsak a bútordarabok adják, hanem a különféle kiegészítők is, melyek kulcsfontosságú szerepet töltenek be a mindennapi életvitelben. Ezek közé tartoznak a különböző textíliák is, amik nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy komfortosan érezzük magunkat.
Fehérvár Médiacentrum fotója
Stílus,ékszerEgyedi eljegyzési gyűrű: magunk is megtervezhetjükMa már online foglalunk utazást, távolról dolgozunk, és az életünk fontos eseményeit is gyakran digitális megoldásokkal szervezzük – de vajon igaz ez az eljegyzési gyűrű kiválasztására is?
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 04., 20:47
Életmód,test-lélekÖt tipp, hogyan ébredj könnyebben a borongós napokonNem, nem azt fogjuk most javasolni, hogy még az ágyban fekve igyál meg öt kávét egymás után. Ennél azért kicsit több erőfeszítésre lesz szükség a frissesség visszanyeréséhez.
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 04., 14:28
Egészség,TestszobrászatEz volt a legütősebb Fehérvári Táncfesztivál11 táncstílus, 19 fellépő, 164 táncos – idén sem unatkoztak a Fehérvári Táncfesztivál nézői. Az egyre népszerűbb gálán jazztánc, hiphop, néptánc, salsa formáció, showtánc, orientális tánc, street dance, moderntánc, ír sztepp, rock and roll, boogie-woogie, klasszikus balett szórakoztatta az érdeklődő...
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 03., 18:26
Stílus,pr, reklámÍgy vásároljunk hétvégi házat könnyenLassan, de biztosan tartóssá válik a jó idő, a szeszélyes tavasz után itt a nyár, ami arra sarkall mindenkit, hogy minél több időt töltsön a szabadban, kiüljön a barátaival, a családjával a kertbe beszélgetni, vagy csak élvezni a természetet. De mit tegyünk, ha nincs kertünk?
2019. 06. 01., 19:33Egészség,Heti FittJótékonysági mesemusical SzékesfehérváronKülönleges köntösbe öltöztetik a népszerű mesemusicalt, a Padlást Székesfehérváron. A darabot értelmi sérült és ép színészek adják elő június 15-én. 
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 01., 16:02
Gasztro,sorozatStreet Food: receptek nélkül lehet csak igazán minőségi gasztrosorozatot csinálniVégy egy kontinenst, szúrj ki belőle kilenc országot, mindenhonnan szükséged lesz egy tradicionális utcai kajára, végül adj hozzá egy olykor szívfacsaró, de mindenképpen nagyon emberi történetet. Nagyjából ez a receptje a Netflix új gasztrosorozatának. Nemcsak ennyi azonban a Street Food sikerének t...
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 01., 12:51
Egészség,egészségügyMár készül a kórházakat értékelő portálA Jobbulást! Alapítvány a szállásfoglaló oldalakhoz hasonló, értékelő és visszajelzést biztosító felület megalkotásán dolgozik, a közelmúltban rangos díjat is nyert az elképzelés.
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 06. 01., 10:24
Egészség,BiokertészetMit tegyünk, hogy ne darálja le a meztelen csiga a kertünket?Egyre jobban terjed, és hatalmas károkat okoz a spanyol meztelen csiga Magyarországon. E roppant falánk állat válogatás nélkül megrág mindent, ami az útjába kerül. Rendkívül szapora és nagyon jól alkalmazkodik a körülményekhez. – Hogyan védekezzünk ellene?
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 05. 31., 18:30
Gasztro,gasztronómiaEgy fehérvári szakács mindennapjai - interjú Tóth ÁdámmalNem gyakran találkozom olyan emberrel, aki ekkora tisztelettel és alázattal viseltetne a szakmája iránt. Tóth Ádám már több mint tíz éve dolgozik szakácsként, de a beszélgetésünkből kiderült számomra, hogy a főzés egy olyan szerelem az életében, ami örökké fog tartani.
2019. 05. 31., 17:05Életmód,közösségMegható kampányfilmben a fehérvári rögbisek; lelátót épített nekik a Telenor és a Hello WoodNem lehet elégszer hangsúlyozni a közösségek erejét; a Telenor Együtt/tér aktivitását beharangozó kampányfilmjében székesfehérvári közösségnek, a Fehérvár Rugby Clubnak építettek fedett lelátót.
Egészség
Még több cikk
Fehérvár Médiacentrum fotója
Egészség,EgészségnapXII. Öreghegyi Egészségnap - szeptember 8-án lehet időpontot kérniÖreghegyen folytatódik az egészségügyi szűrőprogram-sorozat szeptember 13-án, szombaton. Az Öreghegyi Közösségi Házba 12. alkalommal várják az érdeklődőket, akik különböző egészségügyi vizsgálatokon vehetnek részt.
Fehérvár Médiacentrum fotója
Egészség,világnapIngyenes fizioterápiás oktatást tartanak a Kossuth iskolábanAz aktív idősödés témakörében szerveznek előadást szeptember 8-án a Kossuth Lajos Általános Iskolában. A fizioterápia világnapjához ezzel a programmal csatlakozik Székesfehérvár.
Fehérvár Médiacentrum fotója
Egészség,FejérvízBiztonsággal fogyasztható a víz FehérváronA két fehérvári intézményben kimutatott kórokozó az épületek belső vezetékrendszerében keletkezett.
2019. 05. 28., 11:05Egészség,TestszobrászatA 10 kilométeres sikerek és a 150 kilométeres bukások versenye„A futás a legjobb pszichológus. A hosszútávfutásra ez különösen igaz. Megnyugtat és kikapcsol. Olyankor semmi másra nem figyelsz, csak magadra. Az "ultrázás" kicsit olyan, mint az élet. Vannak mélypontok, de összeszeded magad és mész tovább.”
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 05. 25., 18:25
Életmód,méhekMéh-párti kiadvány az MTA-tólÉletben maradásunk egyik fő letéteményesei a méhek, akik beporzásukkal alapvető élelmiszereink növényi összetevőinek termővé válását biztosítják. Az MTA egy ingyenes kiadvánnyal segít megvédeni a derék kis zümiket.
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 05. 25., 10:51
Egészség,BiokertészetLicsi: vágykeltő, kedélyjavító és fogyasztó - Ezeket a recepteket próbáld ki!Zsírtalanabb test, élénkebb szexuális vágy, látványosan javuló kedélyállapot, s mellé jó egészség. – Mindezek elérésében segít a kínaiak egyik kedvenc gyümölcse, a licsi!
Fehérvár Médiacentrum fotója
2019. 05. 25., 10:08
Egészség,egészségMilyen hatással vannak az ételallergiák a hajunkra?Gluténérzékenység, laktózintolerancia, inzulinrezisztencia - biztos, hogy mindegyikünknek van a környezetében valaki, aki ezekkel küszködik. Hajunk állapota ezt is tükrözheti: így jelzik a fejbőr tünetei, milyen kivizsgálásokra érdemes elmennünk!
Legnépszerűbb
FehérVár hetilap
Összes újság
Fehérvár Médiacentrum fotója

Fókuszban a gyerekek biztonsága, Elkészült a körforgalom Palotavárosban, A vonatbaleset áldozataira emlékeztek, Segítség a gyalogosoknak. Minderről és sok minden másról is olvashatsz a 2025. 09. 11-én megjelent Fehérvár Hetilapban. Jó szórakozást kívánunk!

Fehérvár Médiacentrum fotója

Folyamatosan ellenőrzik a vízminőséget, Új harang Maroshegyen, Tetőcsere, klíma, udvarfelújítás az iskolákban, Köszönet az önkénteseknek. Minderről és sok minden másról is olvashatsz a 2025. 09. 04-én megjelent Fehérvár Hetilapban. Jó szórakozást kívánunk!

Fehérvár Médiacentrum fotója

A vizsgált intézményekben megfelelő a vízminőség, Idén is lesz tűzriadó-gyakorlat az iskolákban, Tovább bővül a Kodolányi, Megújult a Zichy ligeti járdaszakasz. Minderről és sok minden másról is olvashatsz a 2025. 08. 28-án megjelent Fehérvár Hetilapban. Jó szórakozást kívánunk!

Fehérvár Médiacentrum fotója

Látrányi Viktória emlékére, Magyarország születésnapja, augusztus huszadika, Klasszikusok a Zichy-színpadon, Lezárult a néptáncfesztivál. Minderről és sok minden másról is olvashatsz a 2025. 08. 21-én megjelent Fehérvár Hetilapban. Jó szórakozást kívánunk!

Fehérvár Médiacentrum fotója

A város legnagyobb ünnepe, a Királyi Napok, Pinke Miklós kapta a Deák Dénes-díjat, Buszmegállót és zebrát kapott az Iszkai út. Minderről és sok minden másról is olvashatsz a 2025. 08. 14-én megjelent Fehérvár Hetilapban. Jó szórakozást kívánunk!

Fehérvár Médiacentrum fotója

Hivatalba lépett Dolhai Attila, Bajtársaikra emlékeztek a veteránok, Emelkedő lakásbérleti díjak Székesfehérváron, Jurtanap és történelmi piknik. Minderről és sok minden másról is olvashatsz a 2025. 08. 07-én megjelent Fehérvár Hetilapban. Jó szórakozást kívánunk!